Przewodnik turystyczny po Ostródzie
Spis treści:
1. Ostróda z przewodnikiem
2. Stolica Mazur Zachodnich
3. Śladami Napoleona
4. Cesarska historia
5. Wycieczka po Ostródzie
Ostróda z przewodnikiem
Ostródę najlepiej zaprezentuje przewodnik turystyczny PTTK.
Licencjonowany przewodnik przedstawi Państwu najważniejsze fakty z życia Ostródy, zarówno te z dalekiej, jak i bliskiej przeszłości.
Zwiedzając Ostródę i okoliczne miejscowości poznacie kościoły, zamki i pałace oraz pomniki czy muzea.
Zadaniem przewodnika będzie przekazanie Wam najciekawszych informacji związanych z historią, kulturą, geografią, przyrodą Ostródy. Nie zabraknie też nawiązań do aktualnych wydarzeń z życia społeczno-gospodarczego miasta.
Jak się okazuje, miejscowości z Warmii i Mazur ma liczne powiązania historyczne i kulturalne z miejscami i wydarzeniami w Polsce i Europie.
Przewodnik turystyczny po Ostródzie zachęci Was do głębszego spojrzenia na wnętrza kościołów, muzeów i innych obiektów. Wskaże na wyjątkowe i charakterystyczne obrazy, malowidła, rzeźby, elementy architektoniczne, pełne symboliki i znaczeń nieobecne poza Ostródą.
Wybierając się na zwiedzanie z przewodnikiem turystycznym macie pewność profesjonalnej obsługi.
Otrzymacie fachową informację o Ostródzie, ich dziedzictwie historycznym, kulturowym i przyrodniczym.
Stolica Mazur Zachodnich
Ostróda – miasto przy S7, które z powodzeniem przyciąga turystów. Są tu luksusowe hotele, wyciąg do nart wodnych, stąd można wypłynąć w rejs po kanale elbląskim, czy w rejs po samym jeziorze Drwęckim.
Brzegi jeziora są zagospodarowane – można nimi spacerować oglądając m.in. multimedialną grającą fontannę, można wejść na molo, czy pójść do Parku Collisa, w którym jest zabytkowa Wieża Bismarcka.
W miejscowym amfiteatrze odbywają się koncerty i festiwale, w pandemii (2020/2021) ówczesny prezes TVP Jacek Kurski urządził tu „Sylwestra Marzeń”, na którym zagrał m.in. Zenek Martyniuk – ze względu na złamanie wszelkich możliwych obostrzeń epidemicznych była to najgłośniejsza impreza w kraju.
Śladami Napoleona
Poza rozrywką w Ostródzie można też całkiem sporo pozwiedzać. W miejscowym gotyckim zamku kwaterował od 21 lutego do 1 kwietnia 1807 roku sam Napoleon Bonaparte. Zimne ceglane mury nie przypadły mu do gustu, a samą Ostródę cesarz Napoleon nazwał „marną wsią”.
Przeniósł się stąd do pałacu w Kamieńcu k. Iławy, a po jego pobycie w Ostródzie został m.in. obraz „Napoleon udzielający łask mieszkańcom Ostródy. Marzec 1807” autorstwa Marie Nicolasa Ponce-Camus’a oraz ”Biwak armii francuskiej w Ostródzie” Hipolita Lecomte’a. Na zamku jest więcej napoleońskich pamiątek.
Cesarska historia
Na ostródzkim rynku stoi Pomnik Jedności Europejskiej, który w przeszłości był odsłoniętą w 1907 roku Fontanną Trzech Cesarzy (upamiętniała trzech władców Prus: Wilhelma I (1797-1888), Fryderyka III (1831-1888) i Wilhelma III (1859-1941) – wszyscy trzej panowali w 1888 r. Z tego powodu ów rok nazywano Rokiem Trzech Cesarzy.
Wycieczka po Ostródzie
Zapraszamy osoby indywidualne i zorganizowane, rodziny, grupy przedszkolne, szkolne i firmy, do odwiedzenia Ostródy.
Wycieczka po Ostródzie z przewodnikiem to pewność ciekawego zwiedzenia! Z licencjonowanym przewodnikiem PTTK zobaczycie najważniejsze miejsca miasta i poznanie najciekawsze historie Ostródy.
Chętnie połączymy też zwiedzanie Ostródy np. z Olsztynem, Olsztynkiem, Gietrzwałdem, Grunwaldem, czy Elblągiem.
Obsługujemy Warmię, Mazury i Powiśle.
Macie inne pomysły?
Trasy i terminy – do ustalenia.
Śmiało dzwońcie lub piszcie! ⤵️